Szafy skośne

Dlaczego skośne szafy – to dobra opcja dla domu ze skośnym dachem?

Często urządzenie wnętrza zmusza nas do rozwiązań, które pozwalają na zagospodarowanie miejsca z korzyścią dla mieszkańców. Takim sposobem jest zamówienia szaf skośnych do zabudowy. W przypadku garderoby na poddaszu szafy skośne, to idealny pomysł na aranżację takiego typu obszaru. Kształt konstrukcji bardzo wielu, a właściwie większości dachów domów, czyli skos, który pojawia się we wnętrzu, obliguje nas do przemyślenia funkcjonalności i zastosowania szaf skośnych na takie poddasze. Wszystkie szafy skośne na poddasze muszą charakteryzować się odpowiednią ergonomią i funkcjonalnością. Dodatkową zaletą garderoby na poddaszu jest spektakularny widok, który często maskuje niedoskonałości architektury ścian, które w przypadku skosów zwłaszcza w nieco starszych typach budynków zdarzały się częściej. Wtedy zgrabna zabudowa i nowoczesne meble do garderoby na poddaszu potrafią wiele zmienić na plus.

szafy skośne

W tym przypadku można przemyśleć rozstaw szafek i mebli do takiej konstrukcji pod kątem rzeczy, które będą w nich chowane, czy użyteczności według innych potrzeb. Idealne szafy na poddasze to takie, które łatwo się użytkuje i nie przeszkadzają w zwykłych czynnościach po otwarciu.

Dodatki i akcesoria stosowane w garderobach na wymiar

Na etapie projektu szaf wnękowych skośnych można zacząć ustalać, które drobiazgi lub te większe rzeczy warto umieścić w specjalnych pojemnikach, lub innych przydatnych gadżetach.

Tutaj możemy śmiało wymienić klika z nich:

  • wieszaki wysuwane (np. na marynarki, koszule czy spodnie)

  • kosze przeznaczone do szaf (np. na zabawki w przypadku pokoju dziecięcego)

  • organizery do szafek z przegródkami (np. na bieliznę, skarpetki)

  • lustra

  • lampki z czujnikiem ruchu

  • pojemniki lub pudełka na odzież, obuwie i ubrania

  • metalowe stojaki na obuwie

 

Tutaj często jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Temat koniecznie warto przemyśleć, biorąc pod uwagę posiadacza danego fragmentu zabudowy. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku kobiety, dziecka i mężczyzny. Tutaj każdy ma nieco inne preferencje i korzystnie jest mieć to na uwadze. Warto dodać, że szafa w skosie na poddaszu, która jest na niskiej ścianie, nie będzie nadawała się do montażu wieszaków z ubraniami typu: sukienki, marynarki czy inne dłuższe elementy garderoby, co należy uwzględnić w trakcie projektowania. Tak zamontowane szafki pod skosami na poddaszu mogą mieć za to sporo innych funkcji i stać się użyteczne, jeżeli wszystko dobrze przemyślimy przed montażem.

szafa skośna

Szafy skośne na wymiar pod schodami

W przypadku większych mieszkań i domów piętrowych świetnie sprawdza się zabudowa szafy pod schodami. To miejsce można świetnie wykorzystać do mniej wykorzystywanych przedmiotów.

 

Taka zabudowa wnęk pod schodami może dać nam dużo radości, jeżeli dobrze przemyślimy projekt przed wykonaniem. Można do tego wykorzystać architekta lub pracownię stolarską, jaka nasza, mającą doświadczenie i grupę specjalistów oferujących wsparcie na każdym etapie zlecenia.

 

Obecnie szafy pod schody, to idealna odpowiedź na nietypowe wymiary i możliwości jej ulokowania z wykorzystaniem każdego centymetra. Jeżeli miejsca jest więcej i mamy jak swobodnie się poruszać w okolicy schodów, to można nawet pokusić się o garderobę pod schodami, jako dodatkowe miejsce na ubrania, np. te związane z sezonowością i mieć je pod ręką w razie dynamicznych zmian pogody. Taka zabudowa typu szafa pod schodami może być tak inaczej zaprojektowana i wtedy będą z niej wysuwać się szuflady lub kontenery np. na buty, lub dodatki typu czapki, szaliki, apaszki i inne modowe różności.

szafy pod schody

Nowoczesna szafa wysuwana pod schodami to element wystroju wnętrza, bez którego większość zaradnych gospodarzy nie wyobraża sobie już codziennej rutyny. Jest jeszcze jedna zaleta takiej szafy pod schodami na wymiar, a mianowicie aspekt dekoracyjny. Ładnie zaprojektowana wnęka  może ładnie zlewać się kolorystycznie z otoczeniem lub przeciwnie, podkreślać charakter właścicieli, będąc w kontrze kolorystycznie, lub dowolnie wybranym odcieniu pasującym do całości.

Przykłady różnych naszych realizacji tego typu znajdziesz tutaj.

Masz pytania, wątpliwości – serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy. Napisz do nas na messenger lub mail.

Pracownia BS Brothers świadczy usługi stolarskie w pobliskich miejscowościach:

Goczałkowice-Zdrój, Szczyrk, Buczkowice, Skoczów, Kobiernice, Bujaków, Bystra, Meszna,

Czechowice-Dziedzice, Wilkowice, Bieruń, Łodygowice, Zarzecze, Jaworze, Rybarzowice, Jasienica, Mazańcowice, Międzyrzecze Górne i Dolne.


Meble kuchenne na wymiar, szafy - Bielsko-Biała