Meble na wymiar - kuchenne, stoły, garderoby, szafy i inne Bielsko-Biała

Polish English

Meble na wymiar, szafy,
 kuchenne - Bielsko-Biała

Polskie meble w czeskim domu - Bs Brothers i realizacja w Brnie

Nasza działalność w temacie mebli na wymiar nie jest ograniczona do województwa śląskiego i małopolskiego. To prawda, że właśnie większość z nich wykonujemy dość niedaleko od naszej siedziby. Jednak jesteśmy otwarci na zapytania z dalszych miejsc czy krajów, a ponieważ w Internecie łatwo nas znaleźć, otrzymujemy sporo ciekawych ofert z Niemiec, Czech, Słowacji czy nawet Wielkiej Brytanii.

Brno i wielki dom pełen magii, klimat jak w „Opowieściach z Narni”

Tym razem padło na Brno i właścicielkę domu pełnego ciepła i uroku, która zapragnęła posiadać piękne i nowoczesne meble na wymiar do domu naszego autorstwa.

Zanim zobaczyliśmy obiekt, wcześniej spotkaliśmy się u nas w biurze, ale drugie spotkanie było już na miejscu. W trakcie pomiarów poznaliśmy potrzeby zamawiającej, a co ciekawe sama przygotowała pierwsze szkice. To czasem się zdarza, ale z reguły to po naszej stronie jest odpowiedzialność za pomysł i pierwsze propozycje. Wspólnie ustaliliśmy kolejność prac i ich terminarz i postanowiliśmy tchnąć nowe życie w tę pełną tajemnic, piękną budowlę.

Wiemy też, że zaplanowana jest winda, sauna i inne cudowności.

Z ciekawostek, które są mniej związane z meblami, Brno to takie trochę San Francisco i jest pełne górek i dolin na stosunkowo niewielkim obszarze, ale do brzegu.

Zabudowy na Morawach – czarna mamba i waniliowa swoboda

Teraz możecie zerknąć na to, czego dokonaliśmy i przeczytać kilka zdań o tym, co najważniejsze pod kątem pracy i jej efektu.

Czarna Mamba.

Piękny i potężny mebel. Podobnie jak cała ta historia, to nie jest zwykła zabudowa. Całość wykończona materiałem premium Egger Perfect Sense Mat (płyty meblowe klasy VIP).

Nie zastosowaliśmy uchwytów – wszędzie otwieranie na dotyk (technologia Blum Tip-On). Cała zabudowa na wymiar została zamontowana na zawieszkach dedykowanych do wysokich obciążeń.

W środku zaplanowaliśmy miejsce na zastawę, płyty DVD i winyle, a także kieliszki na wyszukane wina i inne trunki w barku. Jest on przyozdobiony kamieniem granitowym od naszego super partnera, specjalistów w temacie kamienia naturalnego, marki Jaskiniowiec.

Z niewidocznej strony wygospodarowaliśmy powierzchnię na chłodziarkę do wina, jak Narnia, to Narnia :). Oczywiście zadbaliśmy o oświetlenie. Tutaj użyliśmy LED z czujnikiem zbliżeniowym.

Czy podoba Wam się efekt? ;)

Waniliowa Swoboda.

Początkowo pomieszczenie, które widzicie na zdjęciach miało być sypialnią i takie zamierzenie było przy projekcie dwóch całkiem sporych szaf z masą szuflad i ściętymi pod kątem 45 stopni frontami.

Tutaj klientka również była pewna czego chce, co gdzie powinno być. Zdecydowanie to osoba, która ma wielką wyobraźnię i wizjonerskie zdolności w temacie aranżacji wnętrz i wkomponowania w nie szaf na wymiar.

Oczywiście nie przyglądaliśmy się z boku. Od strony technologicznej i funkcjonalności także udało nam się wdrożyć sporo dobrego. Same prowadnice na głębokość 75 cm dają możliwość przechowywania niekończącej się ilości ubrań, czy elementów garderoby. Szuflady są wyposażone w najnowocześniejsze systemy Blum:

  • Antaro – prowadnica w teorii standard, jednak w długości 65 cm, to już nasze autorskie rozwiązanie premium (w klasie standard)

  • Movento – prowadnice z niewidocznym systemem i pełnym wysuwem

To są rozwiązania nie tylko ergonomiczne, ale także odporne na ciężar i mogące udźwignąć cięższe przedmioty.

Górne drzwi są również otwierane ściętym frontem i ozdobione listwą maskującą.

A dlaczego początkowo miała to być sypialnia? Tam wszystko przygotowane jest pod łóżko, nawet łazienka osobna...

...jednak jak zmontowaliśmy pierwsze szafy, to pani domu stwierdziła, że z tego pokoju zrobi GARDEROBĘ :), bo szkoda tak ładnych szaf do sypialni. My też potrafimy czarować!

W najbliższą sobotę jedziemy z kolejną szafą do tego pomieszczenia, a czeka nas jeszcze praca nad zabudowami pod wymiar do:

  • pokoju dla dziecka

  • kuchni w przyziemiu

  • gabinetach i pomieszczeniach biurowych

oraz najprawdopodobniej, o ile nic się nie zmieni (jeszcze się wspólnie zastanawiamy nad końcową koncepcją), pomieszczenia mieszkalnego z chowanym w ścianie łóżkiem.

Lekko zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Innymi słowy polski stolarz potrafi :).

Bracia BsBrothers

Ciąg dalszy opowieści meble na wymiar produkcja polska w Brnie nastąpi ;).


Meble kuchenne na wymiar, szafy - Bielsko-Biała