Metamorfoza kuchni w Bielsku-Białej.

Na wstępie.

Początkowo zlecenie wydawało się proste i miało polegać na prostym montażu stolarki, czyli wymianie blatów i frontów. Padło pytanie o nowe szafki do kuchni.
Podczas rozmowy z właścicielką wspólnie doszliśmy do wniosku, że korzystniej będzie dokonać całościowej przemiany. Cel: komfort, maksymalna ergonomia, bezpieczeństwo i nowa jakość – jednym słowem wszystko, co poprawi jakość życia gospodarzom.

Jak było na początku.

Na zdjęciu kuchnia na obrzeżach Bielska-Białej jeszcze przed transformacją i nasze wstępne szkice.
Od razu wiedzieliśmy, że warto wykorzystać maksymalnie potencjał tego miejsca.

stara kuchnia

W ramach prac nad odnowieniem kuchni:

    • dobraliśmy kolorystykę i materiały na poszczególne elementy: fronty drewnopodobne i blat kuchenny na wymiar dąb lancelot (marki Pfleiderer) oraz fronty akrylowe (marki Rehau)
    • wymieniliśmy górne szafki
    • zaproponowaliśmy czarne, stylowe uchwyty do mebli kuchennych, czy inaczej pisząc uchwyty do szafek kuchennych
    • górne szafki kuchenne zostały zaopatrzone w moduł tip-on, jako wygodny sposób otwarcia
    • użyliśmy cichych i sprawdzonych rozwiązań marki Blum dla prowadnic i zawiasów

Efekt.

Możemy się bardzo rozpisywać, ale chyba gołym okiem widać zmianę — klimat, miejsce, układ, czy światło. Sami oceńcie, czy taka zamiana jest na lepsze :). Ciąg roboczy został uporządkowany, ulepszony, tak żeby pojawiło się jak najwięcej miejsca na gotowanie, czy inne zajęcia nie tylko typowo kuchenne.

Zawsze zależy nam na tym, żeby wszystkie możliwe funkcjonalności zyskały jak najwięcej możliwości dla użytkownika lub gości. Już nowoczesne uchwyty do mebli kuchennych to całkowita zmiana na plus pod kątem ułatwienia wszystkich kuchennych czynności. Podobnie ma się sprawa z wygodnym blatem kuchennym. Są różne opcje i możemy także zamontować dowolny blat drewniany na wymiar lub blat z kamienia, jeżeli bardziej spodoba Ci się takie rozwiązanie. Fajną opcją może się okazać także szafka narożna kuchenna w przypadku specyficznego kształtu pomieszczenia. Jest wiele możliwości, zarówno jeżeli chodzi blat na zamówienie, półki w kuchni nad blatem, półka narożna do kuchni, czy półkę kuchenną wiszącą. W naszej omawianej kuchni sporo fajnych detali zmieniło bardzo wiele do użytkowników.

Poza stylem i wyjątkowością takie zmiany pod kątem ergonomii dają nam także często pomijane większe bezpieczeństwo, na co warto zwrócić uwagę także pod kątem użytkowania pomieszczenia przez najmłodszych kucharzy. Dla nich zrobienie jajecznicy, czy usmażenie frytek bywa częstym zajęciem, budującym i rozwijającym odpowiedzialność, czy budującym samoocenę.

szafki na wymiar

szafki z drewna

Kuchnia dostała od nas jakby drugie życie. Wykorzystaliśmy całe doświadczenie, jakim obecnie dysponujemy, żeby była nie tylko na wymiar, ale także wyjątkowa, no i fajna.

Pewnie zastanawiacie się jaki budżet trzeba mieć, żeby cieszyć się takim zgrabnym pomieszczeniem. Chętnie doradzimy Ci, jak i kiedy zacząć. Warto pomyśleć jak najwcześniej, nawet w momencie budowy domu, czy remontu generalnego nowo zakupionego mieszkania nad tym jak wszystko można rozmieścić, żeby potem nie przerabiać wszystkiego od nowa i generować dodatkowe koszty. Wystarczy, że klikniesz tutaj i napiszesz do nas kilka słów.

stolik z szafką z drewna

Bonus dla nas.

Musimy o tym wspomnieć. Właścicielka okazała się przesympatyczną i ciepłą osobą. Rozpieszczała nas podczas montażu, jak swoje dzieci. To było cudowne doświadczenie, móc tam pracować w tak miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy bardzo za wszystko i życzmy miłego użytkowania :)

prezent


Meble kuchenne na wymiar, szafy - Bielsko-Biała