MEBLE KUCHENNE NA WYMIAR

Meble kuchenne na wymiar posiadają wiele zalet. Największą z nich jest możliwość wykorzystania niemal każdego centymetra danego pomieszczenia. Unikamy w ten sposób marnowania miejsca, a dodatkowo zyskujemy przestrzeń na przyjmowanie gości, gotowanie, czy zwykłe, spokojne wypicie dobrej kawy. W większych pomieszczeniach stosuje się popularny wariant wyspy.

Kuchnia z wyspą posiada sporo atutów. Największym z nich jest zysk większej ilości miejsca, które można wykorzystać np. za szafki kuchenne na wymiar czy funkcjonalne wnęki. Sprawdzonym rozwiązaniem jest również dodanie szuflad.

To jedno z najpopularniejszych rozwiązań, ale żeby dobrze zaplanować takie kuchnie na wymiar, warto zlecić nam projekt. Wspólnie opracujemy rozwiązanie, które będzie cieszyło oko przez wiele lat. Oczywiście jesteśmy zawsze otwarci na wszelkie sugestie. Nasze doświadczenie pozwala nam odpowiednio doradzić, a także odradzić pewne rozwiązania – to wszystko ma na celu ergonomię użytkowania. Bo kuchnia to nie tylko pomieszczenie, tutaj dzieje się magia ogniska domowego.

Modne kuchnie to obecnie jeden z najpopularniejszych tematów w branży zarówno wykonawców mebli, jak i architektów, projektantów wnętrz czy dostawców gadżetów, producentów kuchennych akcesoriów.

Do małych kuchni wyspa może się nie zmieścić. Można za to, postawić na białe meble kuchenne, które optycznie zwiększą miejsce, co da nieco komfortu i dobre odczucia. Nie będziemy oryginalni, mówiąc, że fronty w połysku optycznie powiększają pomieszczenie, załamując światło, jednak całkiem dobry efekt można również uzyskać, stosując akrylowe matowe kolory w odcieniach szarości i bieli, tak popularne ostatnimi czasy.

To rozwiązanie jest dedykowane przede wszystkim mieszkańcom bloków, ale także minimalizmu lub nowoczesności i klasyki.

Takie kuchnie nowoczesne warto dopełnić odpowiednimi dodatkami. Może to być blat z marmuru, granitu, blaty kompozytowe lub z drewna w kolorach bliżej jasnego brązu, a dla odważniejszych nawet jasnych zieleni.

W kwestii bardziej szczegółowych dekoracji obecnie wykorzystuje się ceramikę, kolorowe zasłony lub rolety, tekstylia w nowoczesnym lub klasycznym wzornictwie. Wszystko ma na celu przełamanie jednolitej kolorystyki i ożywienie pomieszczenia.

Innym ważnym aspektem nowoczesnej kuchni jest wydajny, oszczędny i wygodny w dostępie sprzęt AGD. Dla fanów postępu okap sterowany za pomocą smartfonu, książka kucharska na ekranie piekarnika, wielofunkcyjne urządzenia do przygotowania potraw i deserów, elektryczne tarki i inne nowości będą wymarzonym uzupełnieniem ich ulubionego miejsca w domu.

Czasem takie nowoczesne kuchnie bardziej przypominają restaurację z przyszłości niż dawne konwencjonalne cztery ściany do gotowania z przeszłości.

Nowoczesne meble kuchenne charakteryzują się także tym, że nie posiadają zbędnych kształtów, niebezpiecznych zakończeń i mało praktycznych elementów, przeszkadzających swobodnie korzystać z pomieszczenia.

Takie meble do kuchni często są zgrane z frontami z drewna (zdarza się, że mocno egzotycznego).

Dodatki, uchwyty, czy chromowane elementy to także pożądane składniki w tego typu rodzaju aranżacji. Ważną rzeczą jest to, że finalnie, unikamy karkołomnych figur, żeby np. sięgnąć po przyprawę czy mąkę. Wszystko jest zaplanowane w zgodzie z rozsądkiem i nadajmy sens, każdej nawet najmniejszej przestrzeni.

Jak widać powyżej meble kuchenne, to obecnie coś więcej niż kilka desek i śrub. To symbol komfortu życia, szacunku do przyjmowanych gości oraz oszczędność czasu i nerwów.

Nasze kuchnie zdobią już domy nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach oraz Wielkiej Brytanii.

Jeżeli interesujesz się tego typu rozwiązaniem, napisz do nas wiadomość.

Pracownia BS Brothers świadczy usługi stolarskie w pobliskich miejscowościach:

Goczałkowice-Zdrój, Szczyrk, Buczkowice, Skoczów, Kobiernice, Bujaków, Bystra, Meszna,

Czechowice-Dziedzice, Wilkowice, Bieruń, Łodygowice, Zarzecze, Jaworze, Rybarzowice, Jasienica, Mazańcowice, Międzyrzecze Górne i Dolne.

 

 

białe kuchnie
kuchnie na wymiar bielsko
meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne na wymiar, szafy - Bielsko-Biała